Výstava Vlastislava Hofmana v Galerii výtvarného umění v Ostravě, září 2017 až leden 2018

  • strict warning: Declaration of date_handler_field_multiple::pre_render() should be compatible with content_handler_field_multiple::pre_render($values) in /users/zalohovane/42351/vlastislavhofman.cz/www/sites/all/modules/date/date/date_handler_field_multiple.inc on line 185.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /users/zalohovane/42351/vlastislavhofman.cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
Krematorium v Ostravě, 1923-25

Galerie výtvarného umění v Ostravě chystá expozici, která bude věnována dílu architekta, scénografa, malíře a grafika Vlastislava Hofmana. Projekt je realizován týmem vedeným PhDr. Mahulenou Nešlehovou a částečně tak naváže na velkou Hofmanovu retrospektivu z roku 2004 v Obecním domě v Praze. Cílem je v rámci autorovy tvorby akcentovat zejména jeho architektonické realizace pro Ostravu. Výstava se uskuteční v termínu 26. 9. 2017 – 7. 1. 2018 a bude také doplněna odborným katalogem „Vlastislav Hofman – nové pohledy, nová zjištění“, který připravuje zmíněný autorský kolektiv.